Apie nepriklausau.lt projektą

Lietuvos psichikos sveikatos institutas (LPSI), Lietuvos priklausomybės ligų institutas (LPLI) bei Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (LPT prie LR FM) įgyvendina Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) finansuojamą projektą ,,Nepriklausau.lt”. Projekto metu bus įgyvendinama viešinimo kampanija, kurios tikslas šviesti gimnazistus bei jų tėvus ir mokytojus apie azartinius lošimus ir priklausomybę nuo jų, galimas lošimų intensyvėjimo priežastis, priklausomybės vystymosi mechanizmus, žalą organizmui.    

 

Pasak LPSI direktoriaus, gydytojo psichiatro Jono Fugalio, nerimą kelia tai, kad daugiau nei penktadalis (21.3%) asmenų pirmą kartą azartinius lošimus išbando jaunesni nei 18 metų, iš jų – pusė jaunesnių nei 16 metų. Tokio amžiaus paaugliai svyruoja tarp identiškumo paieškų ir profesinio, asmeninio, seksualinio vaidmenų neaiškumo, todėl ankstyvas lošimas yra rizikos veiksnys tapti priklausomam nuo azartinių lošimų. Taip pat gydytojas teigia, kad priklausomybės neigimas yra didelė problema: ,,Pagal darytas apklausas tik trys ketvirtadaliai (75.6%) žmonių mano, kad azartiniai lošimai gali sukelti priklausomybę, vyrai tai pripažinti yra linkę mažiau nei moterys (69% ir 93.3%), todėl šviesti visuomenę šia tema yra labai svarbu”. 

 

Planuojamos projekto veiklos: 

  • sukurti, nufilmuoti, sumontuoti 10  trumpų šviečiamojo pobūdžio vaizdo informacijos video (sumontuota vaizdo medžiaga, su kompiuterine animacija), pateikiami žaismingai, paaugliams ir jaunimui suprantama forma. Vaizdo medžiagoje būtų perteikiama mokslu grįsta psichoedukacija apie azartinius lošimus ir priklausomybę nuo jų, galimas lošimų intensyvėjimo priežastis, priklausomybės vystymosi mechanizmus, žalą organizmui.
  • Pravesti 20 seminarų, skirtų – ne < 200 14-18 metų vaikų ir paauglių bei ne < 200 tėvų ir mokytojų. Seminarų medžiaga straipsnių ir video medžiagos pavidalu bus patalpinta nepriklausau.lt platformose.

Daugiau apie projektą rasite čia

  

 

Scroll to Top