Bus pagilintos mokytojų žinios apie azartinius lošimus

Birželio mėnesį vyks pirmasis seminaras pedagogams, skirtas azartinių lošimų prevencijai.

Lietuvos pedagogams seminarą ves psichologė, socialinių mokslų daktarė, Vilniaus universiteto Bendrosios psichologijos katedros profesorė – Laima Bulotaitė.

Profesorė pristatys azartinių lošimų problemos aktualumą pateikiant pasaulinę bei Lietuvos statistiką, atliktų tyrimų rezultatus.  Tyrimų statistika rodo, kad nuotolinių lošimų populiarumas auga, kuris sudaro didžiausią grėsmę paauglių tarpe, kadangi internetas paaugliams puikiai pažįstamas ir lengvai prieinamas. Virš 15 tūkst. žmonių jau užsiregistravo iniciatyvoje „Nebenoriu lošti“, iš kurių 50 % yra 21 – 30 metų amžiaus. Lietuvoje kas penktas 15–16 metų vaikinas (20,3 proc.) per paskutiniuosius 12 mėnesių naudojosi internetu tam, kad loštų iš pinigų. Dažniausiai tai buvo statymai lažybų bendrovėse už sporto įvykius (ESPAD, 2015).

Taip pat seminaro metu mokytojai bus supažindinti su azartinių lošimų samprata, lošimo tikslais bei priežastimis, paaiškinta kaip vystosi priklausomybė lošimams, lošimo priežastys: noras pasijusti laimingais, laimėti pinigų, atsipalaiduoti, pabėgti nuo realybės ir t.t.

Profesorė Laima Bulotaitė paaiškins mokytojams apie lošimų rizikos ir apsaugančius veiksnius, lošimų raidą, atskleis bei išsamiai paaiškins lošėjų tipus.

Didelis dėmesys seminaro metu bus skirtas lošimo problemos sprendimo būdams – draudimams, pagalbos galimybėms bei prevencijai. Mokytojai bus supažindinti su lošimų prevencijos mokykloje galimybėmis ir perspektyvomis, prevencijos tikslais ir sunkumais vykdant prevenciją.

Seminaro metu taip pat bus paliesti tokie klausimai, kaip ar vaikai lošia? Paaiškinti vaikų lošimo ypatumai. Pateikti atsakymai į klausimus kodėl vaikai įsitraukia į azartinius lošimus bei pristatyta kartų teorija.

Oregono valstijoje atlikti tyrimai parodė, kad 6% paauglių turi problemų dėl lošimo. Pasekmės: depresija dėl praloštų pinigų, bėgimas iš pamokų, socialinis atsitraukimas ir pan.

Seminaras mokytojams bus organizuojamas įgyvendinant Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) finansuojamą projektą „Nepriklausau.lt“. Projekto metu paskaitos apie azartinius lošimus skaitomos moksleiviams, mokytojams bei tėvams. Mokyklos gali pačios inicijuoti paskaitą savo bendruomenei kreipiantis el.paštu jonas.fugalis@lpli.lt

Scroll to Top