Pradedamas įgyvendinti „Nepriklausau.lt“ projektas

Šiuolaikinėje visuomenėje vyraujantis požiūris apie azartinius lošimus labai įvairus. Vieni azartinius lošimus suvokia kaip žaidimą, kurio rezultatas atsitiktinis ir nepriklausantis nuo lošiančiojo sugebėjimų, kitiems tai tiesiog nekalta vienkartinė pramoga, o kai kuriems tai tolygus kelias į priklausomybę ir gyvenimo griūtį.  Visi šie požiūriai, apie azartinius lošimus, yra teisingi, bet labai priklausantys nuo paties žmogaus gebėjimo save valdyti ir kontroliuoti.

Šiandien didžiausią nerimą kelia tai, kad azartinius lošimus išbando ir yra linkę juos bandyti ilgesnį laiką vis jaunesni asmenys. Tad siekiant suteikti jaunimui, jų artimiesiems bei mokytojams kuo daugiau žinių apie azartinius lošimus ir priklausomybę nuo jų, atskleisti galimas lošimų intensyvėjimo priežastis, priklausomybės vystymosi mechanizmus ir žalą organizmui Lietuvos psichikos sveikatos institutas (LPSI) kartu su Lietuvos nepriklausomybės ligų institutu (LPLI) bei Lošimų priežiūros tarnyba pradeda įgyvendinti Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) finansuojamo projektą „Nepriklausau.lt“.

Taip pat projekto metu bus organizuojami 20 seminarų skirtų jaunuoliams, jų artimiesiems ir mokytojams, kurių metu geriausi Lietuvos specialistai pasidalins savo sukaupta patirtimi bei žiniomis apie azartinius lošimus ir jų galimą poveikį žmogaus organizmui ir jo gyvenimui.

Scroll to Top