Kaip atsikratyti priklausomybės nuo rūkymo?

Respublikinio priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja Aušra Širvinskienė sako, kad yra ne vienas būdas mesti rūkyti. Socialinių mokslų daktarė priduria, kad žmonės mesti rūkyti gali ir be specialistų pagalbos, tačiau tai kainuoja nemažai pastangų ir darbo. Pasak specialistės, vis dėl to, tyrimai rodo, kad sėkmingesni atvejai mesti rūkyti yra su specialisto ar net medikamentų pagalba.

Norintiems atsikratyti priklausomybės nuo rūkymo tereikia kreiptis pagalbos į specialistus, kurių Lietuvoje yra tikrai nemažai. Taip pat, anot Respublikinio priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotojos Aušros Širvinskienės, pagalbą nuo rūkymo priklausantiems žmonėms  turėtų suteikti ir artimieji savo palaikymu bei motyvavimu. Na, o turintiems priklausomybę nuo rūkymo, specialistė pataria,  susidaryti konkretų planą su konkrečiais veiksmais ir datomis ką ir kada darysite, norėdami atsikratyti šios priklausomybės.

Daugiau patarimų video įraše:

 

Priemonė Nepriklausau.lt finansuojama iš Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.

 

 

 

Scroll to Top