Alkoholio žala organizmui – neurologiniai pažeidimai, kepenų cirozė, psichozė ir mirtis

Kiekvienas žino, kad nesaikingas alkoholio vartojimas  daro didžiulę žalą organizmui, jis ne tik sukelia pagirias, sutrikdo širdies, kepenų darbą, bet ir gali tapti mirties priežastimi.  Bet tai dar ne viskas, sako Respublikinės priklausomybės ligų centro Vilniaus filialo socialinės ir psichologinės pagalbos skyriaus vedėja Eglė Lydekaitė, alkoholio vartojimo žala yra kur kas didesnė, nei žmogus įsivaizduoja.

Alkoholis – nėra draugas, tą žino kiekvienas, ir pradėkime nuo jo daromos fizinės žalos organizmui, sako specialistė. Daugelis žino, kad alkoholis kenkia smegenims, daro didžiulę žalą keisdamas sąmonės būseną, kuri įtakoja žmogaus kalbėseną, eiseną, palieka stiprius neurologinius pažeidimus, kurie neatsistato net atsisakius alkoholio vartojimo. Pasak Respublikinės priklausomybės ligų centro Vilniaus filialo socialinės ir psichologinės pagalbos skyriaus vedėjos Eglės Lydekaitės neatstatoma arba labai sunkiai atstatoma yra ne tik alkoholio įtakota fizinė sveikatos žala, bet ir stiprūs sveikatos pokyčiai, tarp tokių paminėtina kepenų cirozė, kuri atsiranda dėl ilgalaikio alkoholio vartojimo. Deja, bet ši liga net ir nustojus vartoti alkoholį yra neišgydoma.

Nemažesnė alkoholio žala yra žmogaus socialiniams ryšiams, labai dažnai alkoholio vartojimas tampa šeimos skyrybų, vaikų dalybų, įvairių manipuliacijų priežastimi. Vartojant alkoholį, anot specialistės, nukenčia darbas, kuris yra pragyvenimo šaltinis, prarandami draugai, smarkiai pasikeičia socialinė aplinka, lieka siauras ratas bendraminčių, kurie žmogų įklampina dar labiau į alkoholio vartojimo pinkles.

Alkoholis taip pat gali būti psichozės, epilepsijos priepuolių atsiradimo priežastimi, o neretai ilgalaikis alkoholio vartojimas, atkričiai gali baigtis ir žmogaus mirtimi. Specialistė sako, kad paūmėjus žmogui  užgėrimams, labai svarbu artimiesiems suprasti, kad negalima jo uždaryti po dviejų ar trijų savaičių gėrimo kažkur namie vieną, kad jis išsiblaivytų, nes tai yra net nesaugu ir pavojinga jo gyvybei.

Daugiau apie alkoholio žalą video įraše:

Priemonė Nepriklausau.lt finansuojama iš Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.

 

Scroll to Top