Paskaita. Priklausomybė nuo alkoholio. Ar yra amžius, kada nebegali sau padėti?

Ar yra amžius, kada nebegali sau padėti susidūręs su priklausomybe nuo alkoholio? Šiandien vykusios paskaitos metu specialistai kartu su dalyviais dar kartą aiškinosi kas yra priklausomybė nuo alkoholio? Kaip ją pažinti savyje ir savo artimojo žmogaus elgesyje? Kaip elgtis atpažinus šią priklausomybę ir kaip sau bei savo artimajam padėti?

Neretai galvojama, kad vyresnio amžiaus žmonėms atsikratyti priklausomybės nuo alkoholio nepavyksta ne tik dėl jų nenoro to padaryti, bet ir turimo amžiaus. Paskaitos metu dalyviai kartu su specialistais diskutavo ir bandė nustatyti amžių, kada priklausomas žmogus nuo alkoholio nebegali sau padėti. Vienbalsiai buvo nuspręsta, kad priklausomybė, kaip liga, amžiaus neturi ir niekada nėra vėlu ieškotis pagalbos.

Priklausomybė nuo alkoholio itin klastinga liga, kurią reikia laiku pastebėti. Paskaitos metu dalyviams buvo atskleisti požymiai, kaip atskirti kada alkoholio vartojimas tampa kenksmingu ir net žalingu įpročiu. Specialistai teigia, kad vienu ryškiausių požymių nustatyti ar esi priklausomas nuo alkoholio yra padidėjęs suvartojamo alkoholio kiekis, jo dažnumas bei poreikis, besaikis jo vartojimas, kai pradėjus – sunku sustoti, o sustojus jaučiami abstinencijos simptomai, kurie pavartojus alkoholio praeina.

Taip pat paskaitos metu dalyviams buvo paaiškinta, kad priklausomybės nuo alkoholio gydymas yra itin sudėtingas  ir kompleksiškas, tad norint išgyti čia labai svarbus ne asmens amžius, o  noras gydytis nuo turimos priklausomybės.

Priemonė Nepriklausau.lt finansuojama iš Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.

 

 

Scroll to Top