Kaip sumažinti naršymo telefone laiką?

Priklausomybė nuo išmanaus telefono nėra oficialiai pripažįstama kaip psichikos sutrikimas, tačiau daugumai žmonių mintis apie mobiliojo neturėjimą atrodo nereali, atrodo, kad to neįmanoma pasiekti. Kuo labiau naudojamės išmaniaisias bendraudami su draugais, planuodami, ką veiksime, ieškodami informacijos ar tikslaus adreso, tuo sunkiau be jų įsivaizduojame mūsų kasdienybę.  Daugelis žmonių pasižiūrėjimą į telefoną ar nėra naujų pranešimų pradėjo naudoti naviguodami socialinėse situacijose, stengdamiesi išvengti nepatogių situacijų, kai atrodome užsiėmę spoksodami į ekraną, ieškodami potencialių partnerių Tinder’yje, keldami savo pasitikėjimo jausmą dėl gautų ,,patinka” Facebook’e.

Paradoksas tame, kad stengiantis būti visada tinkle, nukenčia įsitraukimas į realius santykius ir patirtis, atsiranda įvairių kūno dalių skausmai, sutrinka miegas. Taipogi tai gali sukelti priklausomybę nuo interneto.

Pateikiame kelis patarimus, kaip mažinti praleidžiamą laiką prie telefono ekrano:

  • Susitikite akis į akį. Vietoj to, kad pasikliautumėte žinutėmis ar skambučiais, rekomenduojama verslo susitikimus ar pokalbius su draugais planuoti gyvai.

Jei turite naujieną, kurią norėtumėte pranešti draugui, verta būtų susilaikyti nuo žinutės jam per Messenger’io programėlę. Palaukite, kol pamatysite jį gyvai ir akis į akį pasakysite, ką norėjote. Tai leistų nenunykti jūsų bendravimo įgūdžiams – tai dažnas reiškinys priklausomiems nuo interneto.

Taip pat būtų prasminga išsijungti savo telefono garsą ir nekelti ragelio bei nerašyti žinutės, jei su kažkuo jau bendraujate gyvai.

  • Rinkitės gyvas patirtis vietoje virtualių. Padarykite racionalų sprendimą, kad nuo šiol rinksitės gyvas patirtis situacijose, kur tai įmanoma padaryti. Vietoje video žaidimų, prisijunkite prie draugų žaidžiančių krepšinį lauke, vietoje youtube’o turinio, nueikite į gyvą komikų ar grupės pasirodymą, o ir bibliotekoje esančiose knygose surastumėte reikalingos informacijos.

Jums gali patikti, kad iš mobilaus viską atlikti yra paprasta ir efektyvu, bet tai labiausiai prasmingos patirtys – gyvos.

Visa tai jums pagerintų ne tik emocinę, bet ir fizinę savijautę. Galbūt tada pavyktų atrasti, kad realus pasaulis yra dinamiškas, daugialypis ir didesnį pasitenkinimą duodantis nei virtualus.

  • Miegamasis – tik miegui ir seksui. Viena svarbiausių miego higienos taisyklių – naudoti lovą tik šitiems dviems dalykams. Rekomenduojama miegant telefoną palikti kitame kambaryje. Šie veiksmai jums ne tik leistų pagerinti miego kokybę, bet ir užtikrintų, kad žinučių ar komentarų rašymas ,,nesuvalgys” jūsų asmeninio laiko. Taipogi, jei jūs daug laiko praleisite sekstindamas, žiūrėdamas pornografiją ir užsiimdamas kitomis kybernetinio sekso galimybėmis, jūsų realus seksualinis gyvenimas gali būti antraplaniam vaidmenyje.
  • Vertinkite laisvas minutes savo dienotvarkėje. Viena iš priežasčių, kodėl mes pripratome visais atvejais kliautis mobiliaisias yra ta, jog labai lengva juos išsitraukti iš kišenės turint laisvą minutę. Nelaimei, kai nesate aktyviai kažką veikiantis ir tuo metu netikrinate savo Facebook’o paskyros ar elektroninio pašto, galite jausti, kad laikas yra švaistomas veltui. Visgi laisvos minutės yra labai svarbios savęs pajautimui, ramybei su savimi pasiekti – emocinei savijautai gerinti. Tokiais atvejais gali padėti mindfulness meditacija.

Nusistatykite savo limitą. Būtų vertinga atmesti įsitikinimą, kad turite visais atvejais turėti priėjimą prie telefono bei nusistatyti valandas, kada tikrai jo nenaudosite. Tokiais atvejais derėtų skirti laiką poilsiui be tikimybės jį pertraukti skambučiu ar naršymu socialiniuose tinkluose. Tai būtų galima pasiekti padedant jį kitoje erdvėje, kad pamačius nesusigundytume patikrinti.

Scroll to Top