Lietuvos moksleiviai supažindinti su azartiniais lošimais: nuo sampratos iki priklausomybės nuo lošimo

Neprikausau.lt pratęsė seminarus moksleiviams, skirtus azartinių lošimų prevencijai. Seminaras vyko ZOOM platformoje.

Moksleiviams paskaitą vedė ir dalinosi savo sukaupta praktine bei teorine patirtimi Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos vyriausiasis specialistas – psichologas Oleg Mackevič, dirbantis azartinių lošimų prevencijoje.

Pirmąsias 2 akademines valandas moksleiviams buvo skaitoma paskaita apie azartinius lošimus paaiškinant jų sampratą, sąvoką išskiriant azartiškumo sąvokos supratimą bei nurodant lošimo tikslus ir priežastis. Teorinės paskaitos metu moksleiviai taip pat buvo supažindinami su azartinių lošimų istorija nuo Senovės Egipto iki mūsų laikų bei su azartiniais lošimais Lietuvoje, jų rūšimis, ypatumais ir skirtumais, rizikos faktoriais. 

Didelis dėmesys paskaitos metu buvo skiriamas priklausomybės nuo lošimų raidai. Moksleiviams buvo paaiškinami lošimų rizikos ir apsaugantys veiksniai, lošėjų tipai, atkreipiamas dėmesys į paauglių lošimus išskiriant rizikos faktorius, lošimų būdus, pasekmes raidai bei priežastis.

Taip pat moksleiviams buvo papasakoti ir pagalbos nuo lošimų priklausomybės kenčiantiems būdai. Paskaitos dalyviai buvo supažindinti su Minesotos programa, psichinės sveikatos specialistų teikiama pagalba, anoniminių lošėjų klubų veikla bei apribojusių savo galimybę lošti asmenų registru.

Kantriai išklausę paskaitos moksleiviai kitas dvi valandas savarankiškai atlikinėjo specialisto jiems pateiktas užduotis.

Seminaras moksleiviams organizuotas siekiant įgyvendinti Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) finansuojamą projektą „Nepriklausau.lt“

Scroll to Top